День захисника України

Дата: 13 жовтня 2019 о 10:02, Оновлено 22 листопада 2019 о 11:49
149 переглядів

Історичні коріння цього Дня сягають часів Київської Русі та свята Покрови.Покрова Пресвятої Богородиці - свято, яке відзначається православними та греко-католиками 14 жовтня.
За легендою, у цей день у 860 році військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу столицю Візантійської імперії Константинополь. Мешканці Константинополя з молитвою звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. Богородиця, за легендами, з'явилася перед ними та вкрила їх своєю покровою. Після цього військо Аскольда вже не могло побачити цих людей.
Також Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків. Козаки будували багато храмів на її честь та шанували ікони Покрови.
Також це день на символічному рівні вважається днем заснування Української повстанської армії.
Інформація про створення УПА саме 14 жовтня 1942 року є у постанові Української головної визвольної ради від 30 травня 1947 року та наказі Головного командира УПА Романа Шухевича від 14 жовтня 1947 року.
Шлях до визнання свята Покрови, запорізьких козаків та створення УПА як Дня захисників України був непростим та зайняв 24 роки після проголошення незалежності.
Довгий період в незалежній Україні ще святкували день 23 лютого, радянське та російське військове свято.
День захисника України був офіційно встановлений як державне свято вже після початку російської агресії на Донбасі.

Напередодні Дня захисника України у школі пройшла зустріч з учасниками АТО. Під час урочистого заходу учні привітали гостей піснями та віршами, висловили подяки батькам воїнів за виховання мужніх, нескорених захисників, вшанували пам'ять загиблих у зоні АТО. Воїни радили юнакам, які риси треба виховувати, щоб стати справжніми патріотами, громадянами своєї держави. Зустріч пройшла у теплій, дружній атмосфері.
Дякуємо, що завітали до нас !!!
ЩИРО ВІТАЄТО ВСІХ З ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ !