Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Шкільний літопис

Дата: 25 жовтня 2018 о 11:37, Оновлено 5 листопада 2018 о 18:35

Історія школи укладена в 2009 році вчителем української мови та літератури Уродливець Н.М. та директором школи, учителем зарубіжної літератури Місюрою А.М.

Вона була,  і є, і буде - ця  школа, що виводить в ЛЮДИ!

До витоків

Після хліба найважливіше для народу – школа.

                                       Ж.Дантон

У 1911 році  на околиці села Загорянівки була відкрита велична будівля церковно-приходської школи. І потягнулися до неї селянські діти із  полотняними торбинками з убогим  школярським начинням.

 Йшли буремні роки воєн, революції, лихоліть 20-го століття, а вона залишалася  світлою надією дітей і батьків на кращі часи.  У 30-і роки школа отримала статус семирічної.

Держава  дбала  про кадри, і випускникам 7 класу, кращим учням, давали направлення у педагогічний, медичний технікуми та інші навчальні заклади. Зростала своя сільська інтелігенція. Здійснилася мрія Бібик Клавдії, Ткач Марії стати вчителями, і все своє подальше трудове життя вони не зрадили своєму покликанню. А Сорока Марфа, отримавши  медичну освіту,  віддала життя, рятуючи поранених на полі бою.  

Воєнне лихоліття 

Випуск 4 класу 1941 року

Грізного 1941  колишні учні  школи  стали на захист Вітчизни,  і  76 з них  не повернулися до рідних осель. Чотири роки війни перекреслили долі багатьох дітей: хто залишився сиротою, хто відчував себе «переростком» і не повернувся пізніше до навчання.  Діти, що на цьому довоєнному фото, ще не знають: наступного вересня школа не відчинить перед ними двері  і у графі про освіту доведеться писати «4 класи», але все життя вони тепло згадуватимуть свою першу вчительку.

Відродження

І  труд, і піт благословен.

                   М.Рильський

З  вересня  1944 року школа знову покликала до себе.  На щастя, війна не зруйнувала її приміщення. Умови  навчання були нелегкими: не вистачало зошитів, підручників;  благенько одягнуті діти не завжди навіть мали взуття. Але директори  післявоєнного часу  Шевченко Василь Юхимович, Курнаков Сергій Васильович,  Лопаєнко Михайло Терентійович,  педагогічний колектив,  технічний персонал докладали усіх зусиль, щоб учні отримували хороші знання, навчалися   у теплих класах.

Життя налагоджувалося. Школа випускала у світ своїх юних вихованців, від яких залежали  відродження і розквіт країни. Пізніше їх назвуть «дітьми війни».

50-60-і роки

Школа росла. До неї стали приходити учні з сусідніх сіл Миколаївської області, навколишніх - Херсонської: Східного, Петрівки, Богданівки.  Збільшилася чисельність школярів, сформувався діяльний, авторитетний педагогічний колектив, очолений Білявцевим Федором  Карповичем.

Серба Олена Іларіонівна, вчителька-пенсіонерка, згадує про ті часи так: «15 серпня 1952 року я прийшла пішки в Загорянівську семирічну школу, щоб викладати математику. Весь вересень і до середини жовтня учні допомагали колгоспу «Мічурін». Школа працювала з 8.00.  до 18.00.  у дві зміни, бо мала всього п’ять класних кімнат, а учнів до 50-ти у 5,6,7 класах. Опалення пічне – кураєм, освітлення – гасовими лампами. Учні окремих класів навчалися в сусідньому сільському будиночку. Недалеко від школи був інтернат для дітей із віддалених сіл, їдальня.»

З травня 1953 року спільними зусиллями  батьків, учителів, дітей почалося будівництво  ще одного приміщення школи. 

  

    Умови життя педагогів були непростими:відсутність учительських квартир, куток у кімнаті, де жили й господарі. Велика частина заробітної плати йшла на харчування, житло.

Зустріч із в’язнем Бухенвальда Дворніковим О.В.

Незважаючи на це, шкільне життя йшло бурхливо. Учителі разом з дітьми організовували зустрічі, концерти на фермах, у майстернях, на току, в клубі, читали лекції.

Світлий твій шлях, Учителю!

                                               Від людини залишаються тільки лиш  діла її.                 

М.Горький

Про них, подвижників 50-х, залишилися світлі спогади не в одного покоління учнів. 

Завуч школи Ткач Марія Іванівна – людина беззавітно віддана своїй праці, вимогливий і справедливий учитель, прекрасний знавець рідної мови.

Географ Ольга Мефодіївна Москаленко всю свою відпустку присвячувала дітям, подорожуючи з ними до Москви, Молдавії, Білорусії, Прибалтики.

Біолог  Біла Ніна Яківна  жила разом зі своїми учнями у світі гербаріїв, свят урожаю, птахів.                                        

Знавцями російської мови та літератури були учні П’ятько Марії Григорівни.

Не один рік працювало у Загорянівській СШ  подружжя Голубенків – Василя Григоровича, учителя фізичної культури, та Раїси Василівни, учителя російської мови та літератури.

                

Навчала дітей фізиці чарівна, чуйна, високоінтелігентна  Цекова Людмила Григорівна.

Виховувала у школярів любов до історії ерудована, вимоглива Абрамсон Майя Олександрівна.

Ґрунтовні  знання отримували учні  Лещенко Галини Кирилівни, прекрасного математика,  гуманного і принципового вчителя.

Бездоганно володів німецькою мовою і передавав свої знання дітям Тупіцин Макар Корнійович.

Незабутніми були уроки вчителя математики Серби Олени Іларіонівни, людини з поетичними здібностями, здатністю заглянути в душу дитини.

Прекрасним організатор виховної роботи, біологом, спеціалістом своєї справи була  Біленко Клавдія Наумівна.

 Яскравими літерами вписані в історію Загорянівської середньої школи  імена  учителів,  професійна діяльність яких  залишається світлим спомином у пам’яті багатьох випускників: Курнакової Г.О.,  Деркач М.З.,            Олійник М.К., Феноти С.В.,  Меркуш С.О., Мальченка І.О.,  Накидайло Н.М., Грагер Г.Й., Бережної В.Г., Гавриш М.О., Кузнєцова В.С., Миронова В. Г., Новицької М.С.,  Білої Л.О., Рибалка А.А., Бугай О.С., Єльшиної Л.Я., Лавро К.Г., Рукман Л.С., Герасименко Л.О., Карпуся М.П., Курдило Г.М., Чабанюк В.Ф.,  Бестюка І.І.

 Очолював педагогічний колектив у 1957-1975 рр.  Трибушний Семен Радіонович. Талановитий учитель хімії, принциповий, енергійний директор, учорашній фронтовик, що знав ціну життю.

За післявоєнні роки біля школи виріс чудовий абрикосовий сад.  Відцвітав він і плодоносив, виростали, набиралися знань і вилітали в життя нові і нові покоління.

 З 1957 року школа набула статусу середньої. У 1959 році вона випустила зі своїх  стін 16 учнів 10 класу.

70-90-і роки

Час диктував своє. Зводилися нові школи у сусідніх селах, куди перейшла частина учнів.

Одночасно розбудовувалася центральна садиба радгоспу «Східний», з якої до Загорянівки потрібно було підвозити 198 школярів. Постало  питання будівництва школи. Безпосередню ініціативу  у цьому виявив директор радгоспу Ковальчук В.Д. Він  домігся у Білозерського  райкому партії  дозволу на будівництво. Немала  заслуга у цій справі передової доярки господарства, депутата облради Базюк А.І., яка піднімала це  питання  в   обкомі Компартії України. У 1974 році розпочалося спорудження школи.

 1 вересня 1976 року нова школа гостинно відкрила двері учням із  Загорянівки та Східного.

Відкриття було урочистим.  Секретар Білозерського райкому партії Вихров Г.І.,  виступаючи на святі,  підкреслив пряму заслугу Ковальчука В.Д. у зведенні цієї прекрасної будівлі.

Класоводом 1-го класу у новому приміщенні стала Гриб Раїса Дмитрівна, а класним керівником випускного класу був Гмиря Валерій Іванович.

Назву «Загорянівська»  школа зберігала  до 1995 року.

Директор. Учитель. Особистість

Маковецький Юрій Григорович, очоливши Загорянівську середню школу у 1975 році, продовжив директорування  у с.Східному до 1982 року.  Молодий, енергійний, талановитий організатор, він дбав про матеріальне забезпечення школи, творчу атмосферу в учительському колективі.

Наступним директором став Бетін Віктор Іванович (1982-1984 рр.) – людина з гострим розумом і розвинутим почуттям відповідальності.

Його змінив Касьяненко Віктор Петрович (1984-1986 рр.) – спокійний, врівноважений, надзвичайно людяний, прекрасний знавець історії.

Енергійною, принциповою, цілеспрямованою зарекомендувала себе на директорській посаді Соболь Марина Олександрівна (1886-1988 рр.).

Великим реформатором, людиною широкої  душі, блискучим фізиком залишився в історії школи Нагін Василь Якович (1988-1993 рр.).

У 1993-2008 рр.  директором школи працювала ділова,  дипломатична   Кирилюк Віра Миколаївна.

                                        

У 2008 році  школу очолила творча, з науковим підходом до організації навчально-виховного процесу  Місюра Аліна Миколаївна.

Невтомні сіячі педагогічної ниви

Віддай людині крихітку себе.

За це душа наповнюється світлом.

                                 Л.Костенко 

«Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», - писав В.О.Сухомлинський. Їм випало щастя бути вчителями,  залишати той слід у свідомості і серцях своїх учнів,  сіяти у стінах школи  «розумне, добре, вічне» від перших днів учительської праці  і до заслуженого відпочинку.

Учителі молодших класів –  невтомні трудівниці, безмежно віддані своєму покликанню педагоги, що  виховали не одне покоління учнів.   

Ніколаєнко Галина Семенівна

Гриб Раїса Дмитрівна

Худобіна Лідія Григорівна

Кучеренко Ніна Іллівна

Учитель трудового навчання Гриб ВасильСтаніславович  - майстер своєї справи, умілими   руками  якого прикрашено  не один кабінет.

Учитель біології Черниш Зоя Петрівна – ентузіаст, енергійний організатор туристичних походів, дбайливий завідувач кабінету. 

            

Учитель  географії  Уродливець Іван Миколайович -  освічений, пунктуальний, відданий своїй професії, прихильник театрального мистецтва.

Учитель Шатохіна Світлана Григорівна - прекрасний  математик і тонкий лірик, інтелект і почуття гумору якої  захоплювали учнів.

  

Учитель української мови, літератури Уродливець Надія Миколаївна  – взірець  професійної гідності і честі, сумлінності і відповідальності, берегиня українського слова.

Учитель російської мови, літератури   Кирилюк Віра Миколаївна  – педагог, наділений  організаторськими здібностями, любов’ю до музичного мистецтва.

Учитель фізичної культури Демидов Микола Іванович – енергійна, життєлюбна людина, що уміє запалити  учнів своїм оптимізмом.

Учитель української мови та літератури Соболь Марина Олександрівна –  висококваліфікований спеціаліст, ерудований педагог, творча особистість.

   

Учитель трудового навчання Боровський Петро Флоріанович - технічно обдарований фахівець, глибокий знавець свого предмета.

  

Більше трьох десятиліть випроводжає школа в життєву дорогу своїх вихованців,  і несуть вони у серцях  пам'ять про  наставників-учителів. Незабутні їх імена в історії школи:  організатора  Плахотнік В.І., заступників  директора з навчально-виховної роботи Піддубенка В. Г.,  Осадчук І.В., учителів російської мови, літератури  Маковецької Г.О., Артеменка В.В., початкових класів Неустроєвої С.В., Борецької Н.Я., біології  Брушковської В.І.,  фізики Цигульської  І.О., Проців І.М., історії  Потоцького О.М., ДПЮ Усенка М.М., Кравченка І.В., Серби  О.В., української мови, літератури Кочергіної М.П., німецької мови Колесової С.С., обслуговуючої праці Мазуренко А.П., вихователя Кривенко Д.І., лаборанта  Олійник В.М.,    піонервожатої  Неннової В.Г., соціального педагога Шевченко Л.М.

Наша школа сьогодні

50% учительського колективу Східненської ЗОШ І-ІІІ ступенів - її випускники. Постійно зростає якісний склад:            9 педагогів – «спеціалісти  вищої категорії», 2   – «спеціалісти І категорії»,  1 - "спеціаліст ІІ категорії", 5  – «спеціалісти». Педагогічні звання  «старший учитель» мають  3 чол., «учитель-методист» - 3. 

Учителі природничо-математичного циклу: біології, хімії - Скиба Н.В., математики, інформатики -  Черепащук Д.І., Педченко І.В., географії, економіки -  Шевчук Л.Т., біології, природознавства – Скиба І.М., використовуючи інноваційні методи навчання, залучають учнів до пошуково-дослідницької діяльності.

Учителі початкових класів:  Терещенко В.М.,   Стебловська С.П.,       Парафілова Г.А.,  Лисенко Т.В., створюючи на  уроках атмосферу добра, зацікавленості, формують духовний світ учнів, дають їм ґрунтовні знання.  

Учителі суспільно-гуманітарного циклу: української мови, літератури Серба С.Є., Радиш Л.З., Марканич К.В., зарубіжної літератури Місюра А.М., англійської мови - Горянінова Л.В.,  історії, правознавства - Ковальчук Т.П.,  виховують в учнів почуття національної гідності, повагу  до історії, культури, мови  свого та інших народів.  

Учителі етико-естетичного циклу:   фізичної культури, захисту  Вітчизни - Неннов В.С., музики, бібліотекар -                Мацула М.І.,  захисту Вітчизни (дівчата), медична сестра - Поворознюк Р.В.,   соціальний педагогпсихолог  –  Петрова К.М., асистент учителя, учитель-логопед Кивенко В.С., залучаючи  учнів до світу прекрасного, формують у  них почуття краси і гармонії,  виховують патріотизм.

У школі забезпечені оптимальні умови для творчої праці учителя та учня, апробуються та впроваджуються інноваційні методи навчання та виховання, ведеться експериментальна та проектна діяльність, широко застосовуються інформаційно-комп’ютерні технології навчання.

Школа керується інтересами і потребами дітей, прагне стати осередком, де школярі не лише вчаться, а й відбуваються як особистості, живуть повноцінним, духовним життям.

Учні школи є призерами предметних олімпіад, творчих конкурсів, спортивних змагань районного та обласного рівнів.

Покликані бути вчителями

Гордість школи – її учні

          Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів

                                                                                                                                                                         М.Пирогов 

Різними життєвими дорогами розійшлися колишні учні.  Невпинно плине  час, а в історії школи свято бережуться їхні імена та справи.

Кадрові військові  часу війни: Сіренко В.Г., Сіренко М.Г., Сорока І.П., фронтова медсестра – Сорока-Толстоп’ятова М.А.;  мирного часу: Жмак В.Ф., Чихун В.І., Шост М.П.;  слідчий - Микитась М.О.; капітан Балтійського флоту – Шевченко К.Д.

Відомий на  Херсонщині поет -   Василенко М.О. Журналісткою міжнародного рівня стала  Олійник А.П.                 Басенко О.С. -  поет, позаштатний кореспондент «Південної правди».

Посаду директора Харківського авіаційного заводу ім. Т.Г.Шевченка обіймав Тищенко М.Г.

Уславлені трудівники сільськогосподарської праці,  відзначені орденом Трудового Червоного Прапора: Сорока В.В., Серба О.І., Олійник М.С.

Старший науковий співробітник НПО Південної морської геології  Гавдан М.М.

Інженером в інституті Патона працює Каплюченко М.

Головою  Скадовської райдержадміністрації був Гончарський І.Л., нині директор Скадовського технікуму Херсонського аграрного університету.

Викладачем Херсонського аграрного університету працює кандидат сільськогосподарських наук,  доцент  кафедри менеджменту та маркетингу Осадчук І.В.

Керуючим Шуменським відділенням АКБ «Форум»  Соболь О.А.

Золота скарбниця школи

Яскраву пам'ять про себе в історії школи залишили її медалісти:

Бутенко Валентина Василівна,

Сорока Надія Миколаївна,

Онча Віра Михайлівна,

Краснокуцька Ганна Федорівна,

Іванова Валентина Миколаївна,

Басенко Світлана Семенівна,

Ковальчук Ірина Віталіївна,

Лисенко Лілія Миколаївна,

Роман Олександр Іванович,

Педченко Татьяна Василівна

Соболь Олександр Анатолійович,

Соболь Микола Анатолійович,

Мацула Мар’ян Богданович.

Не злічити вчителів, лікарів, інженерів, шанованих людей-трудівників, які колись закінчили школу, а тепер  дарують знання, охороняють здоров’я, створюють добробут у державі.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.