Інженерний тиждень - 2020
13.01.2020 року у Східненській ЗОШ стартував "Інженерний тиждень». Перший день був приурочений до дня народження видатного українця - конструктора ракетно-космічних систем С.П. Корольова. Учні 8-9 класів здійснили віртуальну екскурсію в "Музей космонавтики" міста Житомира, переглянули презентацію "Зірка, яка не згорає", відео та документальний фільм "Життя та наукова діяльність вченого". Учитель біології Скиба Н.В. з учнями 8 класу провела "Майстер- клас", на який був запрошений учитель фізики, ветеран педагогічної праці, високоінтелектуальний та висококваліфікований педагог - Боровський Петро Флоріанович, який виконав роль "головного конструктора" конструкторського бюро де "юні конструктори" сконструювали літак винищувач.
З учнями 5 класу Ірина Володимирівна "Монтували реактивний двигун до машин", запускали їх та знаходили пройдену відстань, яку записували у вигляді мішаного дробу.
Також наші "юні конструктори" досліджували космос. На Марсі, який людство має колонізувати, температура змінюється швидко протягом доби - вдень до +27 С, до ранку падає до -50 С. Під керівництвом учителя фізики Черепащук Д.І. вдалось сконструювати "марсіанський термос", температура в якому не буде змінюватися більш ніж на 2 градуси за Цельсієм протягом 10 хвилин. Ви - молодці!
У рубриці "Розвиток винахідництва впродовж двох тисяч років" учителя біології Скиба Н.В. та Скиба І.М. з учнями 5-11 класів дослідили історію відкриття мікроскопу: від мікроскопу Захарія Янсена, Роберта Гука, Антоні ван Левенгука до оптичного, цифрового (USB і ТБ мікроскоп), тринокулярні, флуоренсцентні, електронні, стереомікроскопи, рентгенівські, скануючі зондові (атомно-силові), а також розглянули хронологію винаходів, зроблених людством, за два перших тисячоліття нашої ери і спробували зрозуміти, що ж нас чекає далі і чи все насправді так складно. Людство винайшло так багато речей, що нам іноді здається винайти щось ще, просто неможливо. Але з іншого боку "Важко повірити, як чудово можна обходитися без винаходів 2500 року"
К.Тухольський, німецький журналіст.
Учні 4 класу разом з класним керівником Стебловською С.П. сконструювали "інтерактивний світлофор" та виготовили власні калейдоскопи з підручних матеріалів
16.01.2020 року учні 7 класу з учителем математики Педченко І.В. сконструювали "руку маніпулятор". Ну майже... З 2001 року "робот - маніпулятор" допомагає космонавтам працювати у відкритому космосі; у 2012 році у Британії робот-хірург з чотирма руками-маніпуляторами провів операцію на серці.
17.01.2020 учні 3 класу під керівництвом класного керівника Парафілової Г.А. відчули себе маленькими інженерами та виконали такі цікаві роботи: калейдоскоп, музичні маракаси та різні речі із зубочисток.
Також, цього дня відзначається Всесвітній день дітей-винахідників. По завершенню тижня учні 8-11 класів під керівництвом учителя інформатики Педченко І.В. переглянули презентацію та відео про українських дітей -винахідників "Зробіть так, щоб вас помітили"
за оцінками ООН на планеті Земля є дефіцит прісної води. До 2025 року 3.2 мільярди жителів планети страждатимуть від її нестачі.
Впевнено можу стверджувати - успішні учителі, успішні учні, успішна школа. Ми - найкращі!!! Ми - молодці!!